| Part Number | DS100MB203SQ NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 122770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Multiplexer Buffer 2:1 1:2 CMOS 2-IN 54-Pin WQFN T R |
| Category | Kits & Tools |
| Family | Development Kits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DS100MB203SQ NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | DS100MB203SQ NOPB |
|---|---|
| Package Dimensions | 10.1 x 5.6 x 0.8 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Number of Inputs per Chip | 2 |
| Rad Hard | No |
| GPIO | No |
| Supplier Package | WQFN |
| Maximum Operating Supply Voltage | 2.625|3.6 V |
| Moisture Sensitivity Level | 2 |
| Configuration | 2:1/1:2 |
| Logic Function | Multiplexer/Buffer |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.375|3 V |
| Ethernet | No |
| Pin Count | 54 |
| Maximum Frequency | 0.4 MHz |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 0.2 ns |
| Lead Finish | Tin|Copper |
| Audio I/O | No |
| Package | 54WQFN |
| Replacement Part Number | PART-DS100MB203SQ NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Xilinx | Spartan\u00ae-6 FPGA Connectivity Kit Download PDF datasheet for DK-S6-CONN-G.pdf |
|
CTS | KIT WITH HEATSINK, DIFFUSER, CONNECTOR - |
|
Texas Instruments | BOOSTXL-CC1120-90 BoosterPack Module For Sigfox Applications Download PDF datasheet for BOOSTXL-CC1120-90.pdf |
|
Avnet Engineering Services | PicoZed Software Defined Radio 2x2 SOM - Zynq 7035 SoC based, I-grade, with Analog Devices AD9361 Download PDF datasheet for AES-Z7PZ-SDR2-G.pdf |
|
NXP | DEMO FOR ULTRA LOW POWER BLE QN9020 - |
|
Microchip | XMEGA-C3 XPLAINED EVALUATION KIT - |
|
ON Semiconductor | AR0132AT 1.2 MP 1 3 Inch CMOS Image Sensor Demo Board Download PDF datasheet for AR0132AT6C00XPEAH3-GEVB.pdf |
|
NXP | LPC54102 Series Microcontroller Sensor Processing Motion Solution Development Board Download PDF datasheet for OM13078,598.pdf |
|
Simcom | EVAL BOARD for SIM868 - |
|
Maxim Integrated | MAXREFDES30 Petaluma Simultaneous-Sampling Analog Front End Reference Design Kit Download PDF datasheet for MAXREFDES30#.pdf |